Ekibimiz

Uzman Psikolojik Danışman Halime Tosun

Uzman Psikolojik Danışman Halime Tosun

Halime Tosun ,2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde “Ailelerin problem çözme becerisi ile okulöncesi dönem çocuklarının yaratıcılıkları ve psiko-sosyal gelişimlerinin incelenmesi “ konulu tezi ile Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Prof. Dr. Sirel Karakaş'tan "Özel öğrenme güçlüğü bataryası uygulayıcı eğitimi"ni tamamlamıştır. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği'nden Prof. Hakan Türkçapar tarafından verilen BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) kuramsal eğitimini tamamlamıştır. Moxo d-CPT Dikkat Testi'nin uygulanması ve değerlendirilmesine yönelik eğitimini tamamlamıştır. Prof. Dr. Oya Güngörmüş Özkardeş'ten öğrenme güçlüğü ve dikkat eksikliği ile ilgili 2018-2019 yılları arasında süpervizyon almıştır. Pass bilişsel müdahale programı olan "Prep Okumayı İyileştirme Programı"nın lisanslı uygulayıcısı olmaya hak kazanmıştır. Psikoloji İstanbul tarafından düzenlenen Byron E. Norton ve Carol Norton ,Nilüfer Devecigil tarafından verilen "Deneyimsel Oyun Terapisi" 1. düzey eğitimini tamamlamıştır. ‘Association for Play Therapy’ tarafından tanınan Family Enhancement & Play Therapy Merkezinden çocuk merkezli oyun terapisi eğitimi almış ve uzun süreli süpervizyonlarına devam ederek "Çocuk Merkezli Oyun Terapisti" olmaya hak kazanmıştır. Rorschach ve Projektif Testler Derneği'nden Rorschach ve CAT projektif testleri ile çocuğun ruhsal işleyişinin değerlendirilmesine yönelik eğitimine devam etmektedir. Prof. Dr. Macid Ayan Melekoğlu ve Doç. Dr. Orhan Çakıroğlu'nda SOBAT (Sesli okuma ve okuduğunu anlama testi -2)Test Eğitimini almış ve uygulayıcı sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Bir Yolculuk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi'nde vaka takibinin yanı sıra alanda çalışan meslektaşlarına yönelik süpervizyonlar vermeye devam etmektedir. Ayrıca kurumlarda eğitimcilere ve ailelere yönelik eğitimler de vererek mesleki deneyimini aktarmaktadır.
+ Devamı


Uzman Psikolog Nilay Canbazlar

Uzman Psikolog Nilay Canbazlar

Nilay Canbazlar 2011 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesinde Psikoloji Lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı üniversitede ‘Uygulamalı Psikoloji’ üzerine Yüksek Lisans eğitimini ve ‘Pedagojik Formasyon’ eğitimini tamamlayarak uzmanlık derecesini almıştır. Özel bir vakıfta, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji bölümünde staj eğitimlerini tamamlamıştır. Özel İlköğretim Okullarında, Anaokullarında Pdr Koordinatörlüğü görevinde ve danışmanlık merkezlerinde Psikolog olarak çalışmıştır. Aynı zamanda özel bir danışmanlık merkezinde Drama Kişilik Gelişimi Psikoloğu olarak çalışmalarını yürütmüştür. 2011 yılında Frostig Görsel Algı Testi eğitimini almıştır. 2014 yılında Dr. Pınar Uysal’dan Nöropsikolojik Değerlendirme ve Testleri Eğitimini tamamlamıştır. Türk Psikologlar Derneğinden ‘Çocuk Değerlendirme Testleri’ eğitimine katılmıştır. ( Ankara Gelişim Tarama, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Algı Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Duygu Durumu Ölçekleri ). 2013 – 2017 yılları arasında İstanbul Psikodrama Enstitüsünden (I.P.I )(Uzm.Psk.Dan.Deniz Altınay, Uzm.Psk. Neşe Karabekir) Psikodrama eğitiminin ilk aşamasını tamamlamıştır.2012 yılında Yrd.Doç.Dr Neslihan Zabcı’dan projektif değerlendirmede kullanılan CAT, TAT eğitimlerine katılmıştır. Aynı yıl Yrd.Doç.Dr Tamer Ergin’den Cas (Cognitive Assessment System) ve Pass Teorisi eğitimi almıştır. Prof.Dr.Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitiminin temel aşamasını tamamlamıştır. Yrd. Doç. Dr Nevin Dölek’ten ‘Terapötik Kartlar Eğitimi’ almıştır. Oyun Terapileri Derneğinden Oyun Terapisi Eğitimini tamamlamıştır. 2015 yılında İstanbul Doğum Akademisinden Doğuma Hazırlık, Doula ve Doğum Psikoterapistliği eğitimini tamamlamıştır. Türk Psikologlar Derneği Üyesidir. Nilay Canbazların Çalışma Alanları; Çocuklarda Duygusal ve Davranışsal Problemlere Yönelik Çalışmalar; Oyun Terapisi, Sosyal Beceri Grup Çalışmaları, (Kaygı, Korku, Arkadaşlık İlişkileri, Öfke Yönetimi, Zorbalık, Özgüven, Çatışma Çözme, İletişim Becerileri) Okul Olgunluğu ve Okula Uyum Sorunları, Akademik Dikkati Geliştirmeye Yönelik Düşünme Becerileri Çalışmaları, Yetişkinler için Grup Psikoterapisi, Ebeveyn Danışmanlığı ve Aile Eğitimleri, Hamilelikte, öncesi ve sonrasında Gebe Danışmanlığı yapmaktadır.
+ Devamı


Klinik Psikolog Dilara Arslan

Klinik Psikolog Dilara Arslan

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2010 yılında mezun olan Dilara Arslan, yüksek lisansını Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde “Latans Dönem Çocuklarında Akademik Başarı Ve Saldırganlık Dürtü Düzeyleri Arasındaki İlişkinin Peri Masalları Testiyle Değerlendirilmesi” konulu tezi ile tamamlamıştır. Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nde Ergen Psikopatolojileri Ve Rorschach – Tat Testi, Rorschach ve CAT Testleri ile Çocuğun Ruhsal İşleyişinin Değerlendirilmesi ve Peri Masalları Testi eğitimlerini tamamlamıştır. Mindfulness – Bilinçli Farkındalık ve Elif Akdağ Göcek’ten oyun terapisi eğitimi almıştır. EMDR I.Düzey uluslararası sertifikalı terapistidir. 10 yılı aşkın süredir çeşitli özel okullarda ve danışmanlık merkezlerinde çocuklar, gençler ve yetişkinlerle olan çalışmalarını sürdürmektedir. Kaygı ve korkular, travmalar, öğrenme sorunları, aile içi dinamikler, anne-bebek iletişimi ve bağlanma gibi konularda terapi desteği yanında, çocuk-ergen ve ailesini değerlendirme, takip ve ihtiyaç durumunda destekleme ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir. Bir Yolculuk Danışmanlık Merkezinde, ergen, yetişkin ve çocuklarla çalışmalarına devam etmektedir.
+ Devamı


Psikolojik Danışman Ecehan Özgören

Psikolojik Danışman Ecehan Özgören

Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünden 2017 yılında mezun olan Ecehan Özgören Atlı, yüksek lisans eğitimine yine aynı üniversitede PDR bölümünde devam etmektedir. Uzm. Psikolojik Danışman Filiz Çetin’den çocuk merkezli oyun terapisi eğitimi almış ve süpervizyon sürecini tamamlamıştır. Dr.Alp Karaosmanoğlu ve Dr.Christof Loose tarafından verilen Ulusal Çocuk ve Ergenler için Şema Terapi eğitimini tamamlamıştır. Yrd.Doç.Dr.Tamer Ergin’den çocukların öğrenme sürecinin değerlendirilmesini sağlayan Cas (Cognitive Assessment System) ve Pass Teorisi eğitimi almıştır. Uzm. Psikolog Funda Akkapulu Aydın’dan Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi eğitimini tamamlamıştır. Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden Rorschach ve CAT-TAT projektif testleri ile çocuk ruhsallığının değerlendirilmesi eğitimine devam etmektedir. Çeşitli özel okullarda okul psikolojik danışmanı olarak görev almıştır. Çocuklarda korku, kaygı, özgüven, davranışsal zorluklar, uyku, yemek, tuvalet sorunları, boşanma sürecine uyum, yas ve kayıp süreci konularında çocuklara ve ebeveynlere destek vermektedir. Bir Yolculuk Danışmanlık Merkezi’nde çocuklar ve ebeveynleriyle çalışmalarına devam etmektedir.
+ Devamı


Psikolojik Danışman Tuba Günönü

Psikolojik Danışman Tuba Günönü

Tuba Günönü, ,1999 yılında İstanbul Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır.2001 yılından bu yana özel bir okulda rehberlik biriminde ve danışmanlık merkezlerinde çocuk, ergen ve ailelere yönelik çalışmalar yürütmüştür. Pass Teorisi, CAS testi  ve Bilişsel müdahale programı , dikkat eksikliği, özel öğrenme güçlüğü konularında uzun süreli süpervizyonlar almıştır. Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nde Ergen Psikopatolojileri Ve Rorschach – Tat Testi, Rorschach ve CAT Testleri ile Çocuğun Ruhsal İşleyişinin Değerlendirilmesi ve Peri Masalları Testi eğitimlerini tamamlamıştır. Elif Akdağ Göcek’ten oyun terapisi eğitimi almıştır.Ayrıca Psikoloji İstanbul tarafından düzenlenen Byron E Norton ve Carol Norton, Nilüfer Devecigil tarafından verilen “Deneyimsel Oyun Terapisi “1. düzey eğitimini tamamlamıştır. Mindfulness – Bilinçli Farkındalık ve EMDR I.Düzey uluslararası sertifikalı terapistidir. Bir Yolculuk Danışmanlık Merkezi’nde çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmalarına devam etmektedir.
+ Devamı